Nedir bu, çıkarları için dişiliğini kullanan kadınlar?


Akıllı mıdır? Yoksa deli mi? Ahlaksız mıdır, yoksa başka bir şey mi bu kadın? Bilinmez…
Her yerde rastlayabileceğiniz türden bir kadındır bu.

Çalıştığınız iş yerinde patronun sağ kolu ve özel kalemi olmasının yanı sıra, boş zamanlarında omuzlarına masaj yapmakla yükümlü olduğu gibi, arada şakalaşmalar ve bir nevi yalakalıkları ile ünlüdür bu kadınlar. İşten kovulma ihtimalleri en az, hatta bazen – derecelere kadar inebilecek kadınlardır.

Bir kadın dişiliğini neden kullanır, ya da kullanmalı mıdır gerçekten?

Bu etraftaki salak bir erkek kitlesi olduğundan mı, yoksa kadının içgüdüsüne bağlı olan bir şey mi?

Binlerce takipçisi bulunan instagram hesaplarının bile nasıl kasıldığını aslında hepimiz biliyoruz. Ancak bilmeyen salaklar için yine de söyleyeyim.

Öncelikle sıfır km bir instagram hesabı açılır.

Daha sonra hiç tanımadığı bir kadının (muhtemelen yabancı olur) sıradan bir fotoğrafı konularak hesap aktifleştirme işlemi tamamlanır. Artık sazan avı başlamıştır. Bu güzel ve çekici kadını ne yazık ki, salak erkeklerin bir çoğu kabul ettiği gibi, kadınların da nasıl olsa hemcinsim diyerek değerlendirip, zarar gelmez diye kabul ettiğini tahmin edebiliyorum.

Dolayısıyla ”seni takip etmek istiyor” diye gönderilen davetlerin büyük bir kısmı ”takibe takip” olarak geri döner. Daha sonra (bunu bazıları yapar, bazıları yapmaz) hesap temizleme işlemine başlanır.

Yani atıyorum 1000 kişiyi takip etmiş. Bunlardan 800’ü geri takip yapmış ise; bu durumda takip edilen sayısı alta çekilmeye başlanır.

Peki bunu niye anlattım?

Yine kadının çekiciliğinden yararlanılarak bir şey elde edilmeye çalışıldığı için!

Kimse kusura bakmasın ama, dişiliğini kullanarak bir şeyler elde etme çabası içinde olan kadınları hiç anlamıyorum. Anlamadığım gibi toplumun asalak kesimi olarak görüyorum. Yani beyin olmadığından elimde güzelliğim ve çekiciliğim var deyip bari bundan prim yapayım düşüncesi gibi geliyor bana.

Güzel olmak suç değil olamaz da zaten. Ama bunu kullanarak bir şeyler elde etmek bence başarısızlığın ve öz güvensizliğin göstergesidir.

Hem bunun daha başka nasıl açıklaması olabilir ki?

Etrafınızdaki insanlar sadece sizin göğüslerinizle, kalçalarınızla ya da sadece dış güzelliğinizle ilgileniyorsa, ilerde prim yapmak için elinizde ne kalacak ki? Her yanınız buruş buruş olup sarkmaya başladığında ne olacak?

Ben söyleyeyim bir bok olmayacak…

Ya da çeşme akarken suyunu dolduran kadınlarsa eğer bunlar, ilerde rahat ve lüks içinde bir hayat yaşayacak.

Magnum?

Bu reklamları biliyorsunuz değil mi? Peki bu reklamlara bakınca ne görüyorsunuz?
Bunu da şöyle izah edeyim :

Burada gördüğünüz dişiliğini kullanan değil, dişiliği kullanılan kadındır. Çünkü işin içinde pazarlama ve reklamcılık olduğu için, kadın da zarif bir varlık olduğu için, bu alanda oldukça büyük role sahiptir. Hatta bu tür reklamlarla, kadının cezbedici dişiliği oldukça ön plana çıkarılır. Bu da tamamen satış ve pazarlama tekniği.

Bu pazarlama teknikleri arasına kadının çekiciliğinin yanı sıra bir de çocuklar eklenir. Çünkü çocuklar saflığı ve temizliği simgeler. Reklamların da inandırıcı ve ürün sattırması gerektiğini düşünürsek, adamlar bu işi tam anlamıyla çözmüşler.

Neyse bu yazıyla birlikte bir gecenin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Söyleyecekleriniz, eklemek istedikleriniz, eleştirileriniz ya da önerileriniz varsa yazın.

Ya da sonsuza kadar susun…

Your reaction?
Fantastik Fantastik
1
Fantastik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
İlginç İlginç
1
İlginç
Eksik Eksik
1
Eksik
Berbat Berbat
1
Berbat
Aşık Oldum Aşık Oldum
0
Aşık Oldum
Eğitici Eğitici
1
Eğitici
Bilemedim Bilemedim
0
Bilemedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in